Artikel 9 van 52

Zeldzame 18e-Eeuwse Zweedse Houten Kelk (Träkalk)

€ 275,00
Voorraad 1 stuk

In het Zweedse plattelandsleven van de 18e eeuw werden dit soort handgedraaide en hand- beschilderde kelken gebruikt tijdens bijzondere feestelijkheden zoals bruiloften, doopfeesten en oogstfeesten. Er werd bier (öl) of brandewijn uit gedronken.

Wanneer de kelk niet in gebruik was, schitterde hij als pronkstuk op het dressoir of de buffetkast.

De kelk is rijkelijk gedecoreerd met handbeschilderde bloem motieven in een prachtig verweerd kleurenpalet van zachtrood, blauw en grijs. De verflaag vertoont door de eeuwen heen een mooie craquelé en een door geleefdheid verkregen patine die niet na te maken is.

Afmeting:
Hoogte 23 cm
Diameter 14 cm

periode: 1780-1830 (laat 18e, vroeg 19e eeuw)

De kelk vertoont authentieke sporen van de tijd, waaronder een oude droogtescheur aan de bovenzijde die ooit historisch is geborgd met een metalen draadje, en een karakteristieke houtbeschadiging/breuk aan de voetrand (zie foto's). Juist deze sporen geven het object z'n doorleefde wabi-sabi uitstraling.

Overzicht
© 2010 - 2026 Home Sweet Home and Garden | sitemap | rss | bestelling herroepen | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel